sp16@sp16.siemianowice.pl
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

MOBILNE PLANETARIUM ORBITEK

W dniach 14-15 listopada gościło w naszej szkole mobilne planetarium Orbitek. Podczas kilku seansów zostaliśmy zabrani w niezwykłą podróż do najdalszych zakątków kosmosu. Orbitek to nowoczesne narzędzie edukacji, ułatwiające nam zrozumienie otaczającego nas kosmosu. Ponieważ zajęcia są zróżnicowane tematycznie i dostosowane do wieku uczniów, w seansach mogli wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Przedszkolaki mogły obejrzeć bajkę o „Gwiazdce, która znalazła swój dom”. Klasy pierwsze i trzecie poznały Układ Słoneczny a czwarte i piąte zobaczyły film „Kosmos dookoła nas”. Następstwa ruchu obrotowego ziemi mogli poznać podczas swojego seansu uczniowie klas szóstej i siódmej. Gimnazjaliści natomiast zmierzyli się z tematem selekcji dóbr naturalnych. Na zakończenie każdego pokazu wszyscy mogli się przejechać wirtualną, kosmiczną kolejka górską. Pokazy dostarczyły wszystkim niezapomnianych przeżyć i wzruszeń, zaspokoiły ciekawość i uzupełniły przerabiany na lekcjach materiał. A to wszystko bez konieczności wyjścia ze szkoły i w pozycji leżącej. Zdecydowanie taka forma lekcji bardzo nam odpowiada.