sp16@sp16.siemianowice.pl
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 11 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas IV, V oraz chór szkolny wraz z uczniami klasy I przygotowali montaż słowno- muzyczny. Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie całej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii. Atmosfera była bardzo podniosła. Mogliśmy posłuchać pięknych pieśni patriotycznych, oraz recytacji wierszy. Na zakończenie uczniowie klas piątych przepięknie zatańczyli do utworu Fryderyka Chopina. Cała społeczność szkolna przyszła w tym dniu odświętnie ubrana, a dodatkowo każdy uczeń miał przypięty kotylion w barwach narodowych. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w uroczystości.