19 maj 2024

• Prowokacje i wyzwiska na gali Fame MMA. W końcu się doigrał
    Alan Kwieciński rozkładał ręce, uśmiechał się, pokazywał język, ale te prowokacje nie wystarczyły na bardziej doświadczonego w klatce Michała "Wampira Pasternaka".
  • Na ten mecz od kilku tygodni nie ma biletów. "Największe święto". Krok od wieczności
    Jagiellonia Białystok była bliska w Gliwicach małej katastrofy. Mimo wsparcia aż dwóch tysięcy swoich kibiców, wspaniały gol Michaela Ameyawa na kwadrans przed końcem wywołał wielką radość we Wrocławiu. Jednak los był tego dnia dla białostoczan łaskawy, bo w 90. minucie bezcenny punkt zapewniła jej największa gwiazda - Jesus Imaz. Hiszpan potrzebował takiej chwili w koszulce Jagi i pokonując Frantiska Placha po podaniu Dominika Marczuka sam ją sobie sprawił. Jagiellonii pozostał jeden krok w drodze do gwiazd - a sobotni mecz z Wartą Poznań urasta do rangi wielkiego lokalnego święta.
  • Fame MMA. To był koniec. Brutalny nokaut youtubera, rywal nieprzytomny
    Mocny prawy, a po chwili jeszcze mocniejszy lewy. Znany youtuber Robert Pasut był liczony, ale wstał i zakończył swoją walkę brutalnym nokautem.

Nasza szkoła bierze udział w programie Szkoła Myślenia Pozytywnego.  To autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej.
Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.
W czasie trwania Programu, wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia.
Program certyfikacyjny SMP 2.0 w tym roku przewiduje 2 duże moduły tematyczne.

Moduł 1.Komunikacja międzykulturowa
Moduł 2. Rozwiązywanie konfliktów w środowisku szkolnym

W ramach programu uzyskuje dostęp no szkoleń dla nauczycieli i rodziców, materiały do pracy z dziećmi i wsparcie merytoryczne w realizacji programu. O kolejnych działaniach, szkoleniach będę informować na bieżąco.

Link do strony programu: https://programsmp.pl/

Katarzyna Jadwiszczok