18 maj 2024

• Sensacja w Grand Prix Niemiec! Zmarzlik nowym liderem!
    Ależ to jest niespodzianka! Mikkel Michelsen wygrywa Grand Prix Niemiec w cyklu Speedway Grand Prix. Duńczyk w finale wyprzedził Bartosza Zmarzlika, Jacka Holdera i Dominika Kuberę. To jego pierwsze zwycięstwo turniejowe w karierze. Nasz mistrz świata zajął drugie miejsce, o włos wyprzedzając Holdera, co dało mu w efekcie minimalne prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
  • Niewiarygodne, czego dokonała Świątek dzięki wygranej w Rzymie. Już jest legendą!
    Iga Świątek po raz trzeci w karierze wygrała turniej WTA w Rzymie! Tym samym pobiła też kilka ciekawych rekordów. Została m.in. najmłodszą zawodniczką w historii, która dziesięciokrotnie triumfowała w turniejach rangi WTA 1000. Teraz przed Polką kilka dni przerwy, a już za tydzień rozpocznie się wielkoszlemowy Roland Garros.
  • Cały świat mówi o Idze Świątek. Tak ją nazwali
    "Potwierdza, że jest nieustępliwa, gdy gra w finale", Grała pewnie, praktycznie bezbłędnym serwisem i kontrolowała mecz" - tak światowe media piszą o zwycięstwie Igi Świątek nad Aryną Sabalenką w finale turnieju w Rzymie. I podkreślają wielkie dokonania Polki, która była wyraźnie lepsza od nieradzącej sobie, również pod względem emocjonalnym, przeciwniczki. Co akurat sprawiło, że włoski finał nie był aż tak zacięty, jak poprzednie starcie obu tenisistek.

W naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Siemianowic Śląskich w koszykówce dziewcząt i chłopców klas VIII.  Chłopcy w składzie Filip Matonia, Tytus Czyżewski, Michał Wasik, Szymon Radwan, Arkadiusz Irla, Krzysztof Gawroński, Filip Pałka, Antoni Staroń, Oliwier Sommer oraz Robert Jan  w finale zajęli II miejsce ustępując tylko kolegom ze Szkoły Podstawowej nr 5. Natomiast reprezentacja dziewcząt  po bardzo zaciętej grze niestety nie awansowała do rundy finałowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych wam dalszych sukcesów!!!

Anna Ślęzak