• Fury wypalił przed walką z Usykiem. Dlatego walczy. "Fani nie chcą tego słyszeć"
    Już w najbliższą sobotę 18 maja dojdzie do jednej z największych walk w historii boksu. Mistrz wagi ciężkiej organizacji WBC Tyson Fury zmierzy się z Ołeksandrem Usykiem, a stawką pojedynku będzie, po raz pierwszy od czasu Lennoxa Lewisa w 1999 roku, tytuł niekwestionowanego mistrza. Brytyjczyk zdradził właśnie, co motywuje go do tego starcia. - Fani nie chcą tego słyszeć - wypalił w rozmowie z "The Telegraph".
  • Legenda Realu nie ma wątpliwości ws. Lewandowskiego. "Pozbawili go"
    Robert Lewandowski dwukrotnie był faworytem do zdobycia Złotej Piłki, ale ostatecznie nie wywalczył statuetki ani razu. Zarówno sam zawodnik, jak i wielu kibiców oraz ekspertów było zawiedzionych takim rozstrzygnięciem. W ich gronie znalazł się m.in. Ivan Zamorano. - Tak bardzo mu się należała - podkreślał legendarny piłkarz Realu Madryt w rozmowie z WP SportoweFakty. A na tym nie zakończył i skomplementował Polaka.
  • Świątek w Rzymie traktowana jak gwiazda. Tylko spójrzcie, co działo się
    Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Rzymie. Polka pokonała w poniedziałek Angelique Kerber w dwóch setach 7:5, 6:3. Zainteresowanie, jakim cieszy się najlepsza rakieta świata jest ogromne. Kibice przygotowują dla niej wyjątkowe transparenty. Do jednego z nich nawiązała jedna z dziennikarek, która po meczu rozmawiała z naszą mistrzynią na korcie.

Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 20 najlepsi tenisiści stołowi klas 4-6 i 7-8 rywalizowali w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich. W zawodach startowała również nasza reprezentacja uzyskując dobre wyniki. Co prawda młodsi uczniowie "szesnastki" nie zdołali awansować z grupy do fazy finałowej ale za to starszym pingpongistom poszło zdecydowanie lepiej. Chłopcy po zaciętej grze ostatecznie znaleźli się tuż za podium, na 4 miejscu. Natomiast drużyna dziewcząt po równie zaciętej rywalizacji mogła cieszyć się z brązowych medali.