15 maj 2024

• Rywale Polaków dokonali niemożliwego. Przegrywali już 1:6. Totalne szaleństwo! [WIDEO]
    Kanada świetnie rozpoczęła spotkanie z Austrią na mistrzostwach świata elity i prowadziła 6:1. Wydawało się, że spokojnie wygra to spotkanie. Nieoczekiwanie rywale wrócili jednak do gry. W ostatniej tercji zdobyli pięć goli i doprowadzili do wyrównania. Finalnie zakończyli mecz z jednym punktem na koncie, ponieważ w dogrywce decydującą bramkę zdobyła Kanada i wygrała 7:6.
  • Niezwykle ważne wieści prosto z UEFA. Chodzi o Wisłę Kraków. Królewski ogłasza
    Wisła Kraków dzięki zwycięstwu w Pucharze Polski będzie jedną z czterech drużyn reprezentujących nasz kraj w europejskich pucharach. Właściciel klubu Jarosław Królewski ogłosił ważne wieści dla kibiców. Chodzi o mecze wyjazdowe w eliminacjach do europejskich rozgrywek. "Wkrótce oficjalne potwierdzenie tej informacji" - przekazał 37-latek.
  • Guardiola nie wytrzymał napięcia! Ta akcja mogła odebrać mu wszystko [WIDEO]
    Manchester City pokonał na wyjeździe Tottenham 2:0 w przedostatnim meczu tego sezonu Premier League. Bohaterem gości był Erling Haaland, który zdobył dwie bramki. Dzięki wygranej drużyna Pepa Guardioli jest o krok od kolejnego z rzędu mistrzostwa Anglii i pobicia rekordu wszech czasów Premier League. Przy stanie 0:1 Tottenham miał jednak wspaniałą okazję, by doprowadzić do remisu. Przy linii bocznej w niesamowity sposób przeżywał to Guardiola.

W dniu 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. ,,Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie’’ – powiedział Jeno Kamüti, prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play. Nasza szkoła przyłączyła się do  udziału  a uczniowie w ramach lekcji  wychowania fizycznego uczestniczyli różnych grach i zabawach, w których podkreślane były zasady fair play.

Anna Ślęzak, Aleksandra Peczyńska