18 maj 2024

• Świątek pokazała, że fani w Rzymie mieli rację. To bardzo zabolało Sabalenkę
    Jeśli niektórzy kibice niepokoili się o Igę Świątek po turnieju w Stuttgarcie, to za sprawą swoich występów w Madrycie i Rzymie podała im ona dużą porcję melisy. I nałożyła różowe okulary przed dwoma kluczowymi startami tego sezonu. Najlepsza tenisista świata w stolicy Włoch potwierdziła prawdziwość słów umieszczonych na plakacie przez jednego z fanów i odjechała dwóm największym rywalkom. A jednej z nich zadała już ósmy cios.
  • Niemcy od razu napisali o tym, co stało się w meczu z Polską
    Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie nadal bez wygranej w mistrzostwach świata elity. Nasza kadra uległa Niemcom 2:4 i obecnie zamyka tabelę z kompletem sześciu porażek. Mimo to nadal mogą się w tej elicie utrzymać. Co się zaś tyczy naszych rywali, oni akurat mogą powoli szykować się na ćwierćfinał. Niemieckie media z zadowoleniem komentują mecz w Ostrawie i podkreślają jego wyjątkowość dla dwóch graczy. Polską drużynę ocenili brutalnie.
  • Publiczność zwyzywała polską mistrzynię świata. Sceny na Fame MMA
    - Zobaczcie sobie powtórkę - wskazywała ręką zdenerwowana Ewa Piątkowska i po chwili osunęła się na matę. Była zawodowa pięściarka w sobotę na gali Fame MMA 21 stoczyła kolejny pojedynek we freak fightach.

Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 20 najlepsi tenisiści stołowi klas 4-6 i 7-8 rywalizowali w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich. W zawodach startowała również nasza reprezentacja uzyskując dobre wyniki. Co prawda młodsi uczniowie "szesnastki" nie zdołali awansować z grupy do fazy finałowej ale za to starszym pingpongistom poszło zdecydowanie lepiej. Chłopcy po zaciętej grze ostatecznie znaleźli się tuż za podium, na 4 miejscu. Natomiast drużyna dziewcząt po równie zaciętej rywalizacji mogła cieszyć się z brązowych medali.