18 maj 2024

• Stało się! Wieczysta z awansem. Nawet nie musieli wychodzić na boisko
    Na trzy kolejki przed końcem sezonu w III lidze, Wieczysta Kraków jest już pewna awansu. Stało się to po porażce jej głównego rywala o pierwsze miejsce, Siarki Tarnobrzeg z Wisłoką Dębica. Zespół Sławomira Peszki niezależnie od wyników w ostatnich spotkaniach od lata będzie rywalizować w II lidze!
  • Nieprawdopodobny zwrot akcji w Realu Madryt. Perez wkroczył do akcji
    Ilekroć tylko wydaje się, że czas Luki Modricia i Toniego Kroosa w Realu Madryt dobiega końca, oni jednak tam zostają i prowadzą drużynę do kolejnych sukcesów. Wygląda na to, że nie inaczej będzie tym razem. Jak podaje hiszpańska "Marca", obaj legendarni pomocnicy mają zagrać w barwach "Królewskich" co najmniej jeszcze jeden sezon. Jeszcze jakiś czas temu wydawało się to mało prawdopodobne.
  • Reus nie mógł sobie wymarzyć lepszego pożegnania. Gol idealny! [WIDEO]
    Za Borussią Dortmund ostatni mecz w sezonie 2023/24 w Bundeslidze. Było to także ostatnie ligowe spotkanie Marco Reusa w barwach niemieckiego klubu. Legenda pożegnała się z Signal Iduna Park w najlepszy możliwy sposób - przepięknym golem z rzutu wolnego. Przymierzył tak, że bramkarz mógł tylko popatrzeć! Był to niezwykle emocjonalny moment dla kibiców oraz samego zawodnika.

Na hali Kompleksu Sportowego "Michał" przeprowadzono ostatnie w tym roku kalendarzowym, zawody o Mistrzostwo Siemianowic Śląskich. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali o miano najlepszej szkoły w naszym mieście w "szczypiorniaku". Drużyna chłopców po zaciętych meczach grupowych niestety nie awansowała do fazy finałowej. Reprezentacja dziewcząt natomiast po wyjściu z grupy w "małym finale" musiała uznać wyższość SP20 i ostatecznie zakończyła rywalizację na IV lokacie.